ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ବି ଆସୁଛି ସିଲିଣ୍ଡର, ତେବେ ଏହି ଖବରକୁ ନିଶ୍ଚୟ ପଢନ୍ତୁ… 500 ଟଙ୍କା ଶସ୍ତାରେ ପାଇବେ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି…

0

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଘରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଅଛି | ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ସାହାଯ୍ୟରେ ରାନ୍ଧିବା ଅତି ସହଜ ହୋଇଯାଏ, କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ବାୟୁମଣ୍ଡଳକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦୂଷିତ କରେ ନାହିଁ | ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକିଂ ପାଇଁ ଅନେକ ମାଧ୍ୟମ ଅଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଅନଲାଇନ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର | ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି, ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ କରୋନା ଅବଧିରେ, LPG 50 ଟଙ୍କା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ପକେଟରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଉଛି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ସହିତ ଆପଣ 500 ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶସ୍ତାରେ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର କିଣି ପାରିବେ | ହଁ, ଯଦି ଆପଣ ପେଟିଏମ୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ଖବରଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ | ଏହି ଅଫର କେବଳ ଡିସେମ୍ବର ପାଇଁ | ଅଫର୍ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଥରେ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ଆଉ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପେଟିଏମ୍ ର ଏହା କେଉଁ ଅଫର୍ |

500 ଟଙ୍କା ଶସ୍ତାରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର କିଣନ୍ତୁ

ପେଟିଏମ୍ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ LPG ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକିଂ କରି ₹ 500 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ପାଇପାରିବେ | ଏହି ଅଫର ଡିସେମ୍ବର 31, 2020 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ, ଏହା ପରେ ଏହି ଅଫର କାମ କରିବ ନାହିଁ | ଯଦି ଆପଣ ଭାରତ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଏଚପି ଗ୍ୟାସର ଗ୍ରାହକ ଅଟନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ଅଫରର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ ପେଟିଏମରୁ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ୍ କରୁଥିବା ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଅଫର ପାଇବେ | ଯଦି ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ପେଟିଏମ୍ ରୁ ସିଲିଣ୍ଡର ବୁକ୍ କରିସାରିଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଅଫରର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ |

ଏହିପରି ବୁକିଂରେ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ଦିଆଯିବ

– ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟିଏମ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପଡିବ, ଏହା ପରେ ଆପଣ ରିଚାର୍ଜ ଏବଂ ପେ ବିଲ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ|

-ଏହା ପରେ, ବୁକ୍ ଏ ସିଲିଣ୍ଡର ଅପ୍ସନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
– ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ବୁକ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବେ, ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଗ୍ୟାସ୍ ପ୍ରଦାନକାରୀ ଇଣ୍ଡିଆନ୍, ଭରତ ଗ୍ୟାସ୍ କିମ୍ବା ଏଚପି ଗ୍ୟାସ୍ ବାଛିବାକୁ ପଡିବ |

– ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଗ୍ୟାସ୍ ପ୍ରଦାନକାରୀକୁ ବାଛିଛନ୍ତି, ତା’ପରେ ଆପଣ ଗ୍ୟାସ୍ ଏଜେନ୍ସିରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ରେଜିଷ୍ଟର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର କିମ୍ବା LPG ID ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ |

– ଏହା ପରେ, ଆପଣ LPG ID, ଉପଭୋକ୍ତା ନାମ ଏବଂ ଏଜେନ୍ସି ନାମ ଦେଖିବେ ଏବଂ ଆପଣ ରାଶି ମଧ୍ୟ ଦେଖିବେ |

– ପ୍ରୋମୋକୋଡ୍ ବିଭାଗରେ ପେଟିଏମ୍ ଗ୍ୟାସ୍ ବୁକିଂ ପ୍ରୋମୋକୋଡ୍ ର FirstLPG ପ୍ରୋମୋକୋଡ୍ ର କୋଡ୍ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଉଚିତ |

– ଏହି ପ୍ରୋମୋକୋଡରେ ଆପଣ 500 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାସବ୍ୟାକ୍ ପାଇବେ |

– ଯେତେବେଳେ ଏହି ଅର୍ଡରର ସର୍ବନିମ୍ନ ପରିମାଣ 500 ସ୍ଥିର ହେବ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ଅଫରର ଲାଭ ଉଠାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |ଏହାଠାରୁ କମରେ ଲାଭ ହେବ ନାହିଁ |

ଭାରତୀୟ ତୈଳ କମ୍ପାନୀ (IOCL) ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା 14.2 କିଲୋଗ୍ରାମ ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ₹ 644 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଯଦି ଆମେ ନଭେମ୍ବର ମାସ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ନଭେମ୍ବରରେ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛାମୂଲ୍ୟ 594 ଥିଲା | ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ କୋଲକାତାରେ 670.50, ମୁମ୍ବାଇରେ 644 ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା 660 ଦର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ପ୍ରତି ମାସରେ କମ୍ପାନୀ ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିଥାଏ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.