ନିଜ ବିବାହରେ ଭୁଲରେ ବି ନ କରନ୍ତୁ ଏହି ୫ ଟି କାମ, ମଝି ମଣ୍ତପରେ କ୍ୟାନସେଲ୍ ହୋଇପାରେ ବିବାହ

0

ବିବାହ କରାଇବା କାମ ବଡ ଦାୟିତ୍ୱବାଲା କାମ ହୋଇଥାଏ , ଏହି କାରଣରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ହାଲକାରେ ନେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ , ଯେବେ କେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି କାହାକୁ ବିବାହ କରିଥାଏ , ତାହାର ଆଗାମୀ ଓ ପିଛଲା ସବୁ କିଛି ଦେଖାଇଥାଏ , ଓ ପୁରା ଜାଣିସାରିବା ପରେ ସେ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଥାଏ , କିନ୍ତୁ ଏହାପରେ ବହୁତଥର କିଛି ଲୋକ ବିବାହ ବାଲା ଦିନ ନିଜ ଅସଲ ରଙ୍ଗ ଦେଖାଇବାକୁ ଲାଗନ୍ତି, ଏମିତିରେ ଯଦି ସାମ୍ନା ବାଲାର ପାର୍ଟିକୁ ରାଗ ଆସିଗଲା ତ ମଝି ମଣ୍ତପରେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିପାରେ , କିଛି ବର୍ଷରେ ଏମିତି ବହୁତ ଖବର୍ ଆସିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ବର କିମ୍ବା କନ୍ୟା ମଝିରେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଦେଇଛନ୍ତି , ଏହି ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବା କାରଣ ଅଲଗା ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ ।

ଯେବେ ସବୁ ଅତିଥିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଥାଏ, ତେବେ ଅଧିକା ବଦନାମୀ ହୋଇଥାଏ , ତାହା ସହ ବିବାହର ଖର୍ଚ୍ଚ ବି ନଷ୍ଟ ହୁଏ , ଏହାପରେ ଆଉଥରେ ସେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ବିବାହ କରିଲେ ଲୋକ ନାନାକଥା ଭାବିଥାନ୍ତି , ଏହି କାରଣ ଅଛି ଆପଣଙ୍କ ବିବାହରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ହେବ, ଆପଣଙ୍କ ସହ ଏମିତି ନହେଉ ଏଥିପାଇଁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ୫ ଟି କାମ କହିବାକୁ ଯାଊଛୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଭୁଲିକରି ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମୟରେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

୧) ଯୌତୁକ ଦେବାର ଦାବି- କିଛି ଲୋକ ବିବାହର ଦିନ ଯୌତୁକ ମାଗିଥାନ୍ତି , ଏହି ଲୋକ ବିବାହର ପୁର୍ବରୁ ଯେଉଁ ଯୌତୁକ ତୟ ହୋଇଛି, ସେଥିରେ ଲାଗିଥାନ୍ତି, ଓ ଝିଅଘର ଲୋକଙ୍କୁ ଡରାଇବା ଓ ଧମକାଇବା ପରି କାମ କରନ୍ତି , ଆଇନଗତ ଏହି ଜିନିଷ ବିଲକୁଲ୍ ଭୁଲ୍ ଅଟେ, ଏମିତିରେ ଝିଅ ପକ୍ଷରୁ କିଛି ଜାଗୁରତା ବାହାରିଲା ଓ ସେ ଆପଣଙ୍କ ପୋଲିସ୍ ରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଦେଲେ , ତେବେ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବାର ସହ ଥାନାରେ କେସ୍ ହୋଇଯିବ, ଏଥିପାଇଁ ଯୌତୁକ କଥା ନିଜ ଦିମାଗରୁ ବାହାର କରିଦେବା ଠିକ୍ ହେବ ।

୨) ବିବାହର ନିଶା- ଗତ କିଛି ମାସରେ ଏମିତି ଖବର ଆସିଛିକି ଯେଉଁଠି କନ୍ୟା ବରକୁ ନିଶାରେଥିବା କାରଣରୁ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିଦେଲା, ଏଥିପାଇଁ ନିଜ ବିବାହରେ ବିଲକୁଲ୍ ନିଶା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନିଶା ବହୁତଥର ମଣିଷକୁ କିଛି ଭୁଲ୍ କାମ କରିବାରେ ବାଧ୍ୟ କରିଦିଏ , ଏହି ଜିନିସ ଆପଣଙ୍କ ବିବାହର ଗରିମାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ ।

୩) ଭୁଲ୍ ନଜର- ବହୁତଥର ବର କିମ୍ବା ତାର ସହ ଆସିଥିବା ବରଯାତ୍ରୀ ଲୋକଙ୍କ ବିବାହରେ ଆସିଥିବା ଅନ୍ୟ ଝିଅଙ୍କୁ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ କୁଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି , ଏଥିରେ କମେଣ୍ଟ ପାସ୍ କରିବା କିମ୍ବା କିଛି ଅସଭ୍ୟ ହରକତ୍ କରିବା ପରି କାମ କରିଥାନ୍ତି , ଏଥିପାଇଁ ବର କିମ୍ବା ତାହା ସହ ଲୋକଙ୍କୁ ବିବାହରେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ କରିବାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ ,

୪) ଗୁଟଖା ତମାଖୁ- ଦୁନିଆଁରେ କେଉଁ ବି ଝିଅ ନିଜ ବରର ବାହାଘର ଦିନ ମୁହଁରେ ଗୁଟଖା ଖାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁବନି, ବିବାହରେ ବରର ଗୁଟଖା ଖାଇବାର୍ କାରଣ ପୁର୍ବରୁ ବହୁତ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିସାରିଛି, ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଭୁଲ୍ ଅଭ୍ୟାସ ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ ।

୫) ପୁର୍ବ ପ୍ରେମୀ କିମ୍ବା ପ୍ରେମିକାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ- ନିଜ ବାହାଘରରେ ଭୁଲରେ ବି ପୁର୍ବତନ ପ୍ରେମୀ କିମ୍ବା ପ୍ରେମିକାକୁ ନ ଡକାନ୍ତୁ, ଯଦି ବିବାହରେ ନିଜ ମୁହଁ ଖୋଲିଦେଲେ ତେବେ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗରେ ଆପଣ ନିଜେ ଅପମାନ ପାଇପାରନ୍ତି । ସେଥିରୁ ବଞ୍ଚିକରି ରୁହନ୍ତୁ

Leave A Reply

Your email address will not be published.